Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Воздушен вентилатор

Дома » Производи » Воздушен вентилатор

  • https://hongxinairmotor.com/img/air-driven-fan-18.jpg
  • Сликички на навивачи управувано од воздух

Вентилатор управуван од воздух

Контактирајте неПреземи

Претходна : Ниеден

Следно : Ниеден

Опис  Возено од компримиран воздух, тркалото на крилото на аеродинамичниот вентилатор AF12 се придвижува да се ротира, постигнување на целта на вентилација. Главно е составено од структура од нерѓосувачки челик со светлина, mobile, издржлив, и добри карактеристики на отпорност на корозија.

 

Главно се користи за вентилација во кабината. Специјалниот пригушувач во голема мера може да ја намали бучавата и да го направи производот попријателски.


Технички параметар

 

Работен притисок
0.4-0.8 Мпа
Просечен проток на воздух
0.4Mpa 4770³/h 0,7Mpa 6850³/ч
Потрошувачка на воздух
0.6Mpa 50L/s
Дијаметар на сечилото
12А(305мм)
Поддршка-прстен најголем дијаметар
343мм
Тежина
10килограм

 

 


Контактирајте не