Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/hxtbc3-multi-purpose-double- guide-lifting-pneumatic-mixer.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174648_923.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174702_634.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174714_685.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174726_334.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174737_292.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174754_788.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174806_950.jpg
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер
 • Сликички на повеќенаменски двонасочни лифтинг пневматски миксер

HXTBC3 Повеќенаменски двоен водич Пневматски миксер за подигнување

Контактирајте неПреземи

Опис 

· Применливо за буриња IBC (Големина на барел на IBC: L1210*D1010*H1150mm), mixing, мешање, реакција, анти-врнежи и други разновидни прилики.

· Оваа машина усвојува едноцилиндрично пневматско кревање, кои можат слободно да се прилагодат и подигнат.· Висината на кревање е оддалечена 1200мм од земјата, а барелот IBC може точно да се смести во рамката.

· Дизајнот на сечилото лесно може да помине низ цевката IBC со дијаметар од 140mm. По завртувањето, сечилото се отвора за да се постигне ефект на мешање, а сечилото се затвора кога ќе се запре.

· Применливо за барели ibc, палети, и повлечете цилиндри.

Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, висока температура, електромагнетни, радијација, итн.

4.Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5.Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување. Почетокот и запирањето се брзи, и може да се стартува со оптоварување. Тоа нема да влијае на употребата на преоптоварени машини за горење како електрични миксери.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување.

Апликација:
Пневматските мешалки главно се користат во индустрии со барања за заштита од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.

 


 

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(kW)

Брзина без оптоварување(Р.П.М)

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Димензии (мм)

Тежина

(килограм)

Капацитет на мешање

HXTBC3-P6

3/4

0.56

1400

Трефолија превиткува 16"×2 Компјутер

Трефолиј тип

16"×2 Компјутер

20×1000

15000

L1370×W800×H1780

108.2

1000Л

HXTBC3-P7

1.5

1.13

720

Трефолија превиткува 16"×2 Компјутер

Трефолиј тип

16"×2 Компјутер

20×1000

25000

L1370×W800×H1830

118.7

HXTBC3-V6

4

3.

3000

Трефолија превиткува 16"×2 Компјутер

Трефолиј тип

16"×2 Компјутер

20×1000

10000

L1370×W800×H1740

111.8

HXTBC3-V8

5.25

3.9

2500

Трефолија превиткува 16"×2 Компјутер

Трефолиј тип

16"×2 Компјутер

20×1000

20000

L1370×W800×H1775

114.9


Контактирајте не