Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/hxtbcd-pneumatic-mixer-with-bucket-lid-type.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094202_600.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094213_156.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094223_611.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094235_670.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094247_504.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929094259_122.jpg
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа
 • Пневматски миксер HXTBCD со сликички од типот на капакот за кофа

Пневматски миксер HXTBCD со тип на капаче за кофа

Контактирајте неПреземи

Гзапишување 

·Се применува за мешање и дисперзија на 20-50 литри барели боја, мастило, козметика и други хемиски течни материјали.

· Стандардна висина на кревање: 350мм над земјата кога работното коло е подигнато (може да се прилагоди според барањата на барелот на клиентот).

·Со капак од нерѓосувачки челик, за да спречи навлегување нечистотии во течниот материјал. Капакот за печатење лесно се чисти и не остава течен материјал.

· Со дијафрагма пумпа, може да пумпа течност што тече и да го транспортира медиумот што не е лесен за проток.

Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, висока температура, електромагнетни, радијација, итн.

4.Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5.Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување. Почетокот и запирањето се брзи, и може да се стартува со оптоварување. Тоа нема да влијае на употребата на преоптоварени машини за горење како електрични миксери.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување.

Апликација:
Пневматските мешалки главно се користат во индустрии со барања за заштита од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.


Податоци за работењето

 

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(kW)

Брзина без оптоварување(Р.П.М)

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Димензии (мм)

Тежина

(килограм)

Капацитет на мешање

HXTBCD-P2

1/6

0.125

2200

Трефолиј тип 5"×1 компјутер

12×310

2000

L670×W400×H680

42.6

20L-50L

HXTBCD-P4

1/3

0.25

1800

Трефолија тип 6"×1 компјутер

16×310

5000

L670×W400×H680

44

HXTBCD-P6

3/4

0.56

1400

Трефолија тип 6"×1 компјутер

16×310

15000

L670×W400×H680

46.7

HXTBCD-V2

0.93

0.68

3000

Трефолиј тип

5"×1 компјутер

12×310

2000

L670×W400×H680

44.3

HXTBCD-V4

1.71

1.3

3000

Трефолиј тип

6"×1 компјутер

16×310

5000

L670×W400×H680

45.4

HXTBCD-V6

4

3

3000

Трефолиј тип

6"×1 компјутер

16×310

10000

L670×W400×H680

50.3


Контактирајте не