Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/hxtul-205l-pneumatic-lift-mixer---with-lid.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100447_162.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100458_167.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100511_489.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100524_526.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100534_686.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100546_355.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929100556_680.jpg
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички
 • Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак сликички

Миксер за пневматски лифт HXTUL 205L - со капак

Контактирајте неПреземи

â- Модел:HXTUL

· Се применува на облоги со отворени бои за барел од 250 литри, мешање на козметика и други хемиски течни материјали, мешање и дисперзија

· Може да се подигне и спушти, и третата брзина е рачно контролирана за да се подигне и спушти во средината. Цврстиот конкавен канал е направен од цврсти тркала, олеснувајќи го движењето и безбеден за транспорт.

· Стандардна висина на кревање: По кревањето, работното коло е оддалечено 900мм од земјата (може да се прилагоди според барањата на барелот на клиентот).

â-Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

2. Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

3. Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, висока температура, електромагнетни, радијација, итн.

4. Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5.Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување. Почетокот и запирањето се брзи, и може да се стартува со оптоварување. Тоа нема да влијае на употребата на преоптоварени машини за горење како електрични миксери.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување.

â-Апликација:
Пневматски мешалки главно се користат во индустрии со побарувања од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

â-Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.

 

 

 


Податоци за работењето

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(Кв)

Брзина без оптоварување

(Р.П.М)

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Висина на кревање

(мм)

Димензии (мм)

Тежина

(килограм)

Капацитет на мешање

 

250L големина на барел

(мм)

HXTUL-P4

1/3

0.25

1800

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ  

16*750

5000

750

L1115×W840×H1190

85.5

250Л

Φ560*H890

HXTUL-P6

3/4

0.56

1400

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

20*750

15000

750

L1115×W840×H1190

88.2

HXTUL-P7

1.5

1.13

720

Трефолиј тип

12”*2 ЕЕЗ

25*750

25000

750

L1115×W840×H1190

98.7

HXTUL-V4

1.71

1.3

3000

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ

12*750

5000

750

L1115×W840×H1190

86.9

HXTUL-V6

4

3

3000

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

16*750

10000

750

L1115×W840×H1190

91.8

HXTUL-V8

5.25

3.9

2500

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

16*750

20000

750

L1115×W840×H1190

94.9


Контактирајте не