Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/hxtusd-double--- guide-lifting-and-moving-pneumatic-mixer.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101056_469.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101118_908.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101140_903.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101153_930.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101206_525.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101222_457.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101232_295.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101242_853.jpg
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички
 • HXTUSD двојно - водич за подигнување и поместување на пневматски миксер Сликички

HXTUSD двојно - водич за подигнување и движење на пневматска мешалка

Контактирајте неПреземи

 Модел:HXTUSD

· Се применува на боја на отворено буре од 250л, мастило, козметика и други хемиски течности.

· Силен цврст челичен челик со цврсти тркала за безбедно и лесно ракување.

· Специјалната двојна шипка за кревање лежишта е стабилна и има долг работен век.

·  тој производ е проширен и згуснат во целина, и е поцврсто за време на употребата.

Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

2. Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

3. Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, висока температура, електромагнетни, радијација, итн.

4. Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5.Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување. Почетокот и запирањето се брзи, и може да се стартува со оптоварување. Тоа нема да влијае на употребата на преоптоварени машини за горење како електрични миксери.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување.

Апликација:
Пневматски мешалки главно се користат во индустрии со побарувања од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.

 


Податоци за работењето

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(kW)

Брзина без оптоварување (R.P.M

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Капацитет на мешање

250L големина на барел (мм)

HXTUSD-P4

1/3

0.25

1800

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ

16*1050

5000

250Л

Φ560*H890

HXTUSD-P6

3/4

0.56

1400

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

20*1050

15000

HXTUSD-P7

1.5

1.13

720

Трефолиј тип

12”*2 ЕЕЗ

25*1050

25000

HXTUSD-V4

1.7

1.71

3000

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ

12*1050

5000

HXTUSD-V6

4

3.0

3000

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

16*1050

10000

HXTUSD-V8

5.25

3.9

2500

Трефолиј тип

10”*2 парчиња

16*1050

20000


Контактирајте не