Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/large-capacity-frame-moving-type-pneumatic-lift-mixer.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101529_877.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101548_791.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101601_429.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101623_624.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101635_387.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101653_955.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/29/20190929101721_684.jpg
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер
 • Сликички со голем капацитет за движење Тип Пневматски миксер за миксер

Рамка со голем капацитет Движен миксер за пневматско подигнување на типот

Контактирајте неПреземи

 Модел:HXTU

· Компресиран воздух е извор на енергија, 100% доказ за експлозија, безбеден и сигурен. Може да се работи постојано и безбедно во некои опасни услови за работа како што се запаливи и експлозивни. Номиналниот притисок на воздухот е 0,6MPa (0.1-0.6Mpa може да се користи за мешање).

·Се применува на боја на отворено буре од 250л, мастило, мешање на козметика и други хемиски течни материјали, мешање и дисперзија.

·  Може да се подигне и спушти, и третата брзина е рачно контролирана за да се подигне и спушти во средината. Цврстиот конкавен канал е направен од цврсти тркала, олеснувајќи го движењето и безбеден за транспорт.

· Стандардна висина на кревање: 1050мм работно коло надвор од земјата откако ќе се подигне (може да се прилагоди според барањата на барелот на клиентот).

Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

2. Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

3. Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, high temperature, електромагнетни, радијација, итн. Погоден е за сурово работно опкружување и може да висока температурармално под неповолни услови на запаливост, експлозивни, high temperature, вибрации, влажност и прашина.

4. Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5. Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување. Воздушниот мотор има едноставна структура, Мала големина, мала тежина и големи коњски сили. Воздухот се користи како среден, лесен за ракување и лесен за одржување.

Апликација:
Пневматски мешалки главно се користат во индустрии со побарувања од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.


Податоци за работењето

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(kW)

Брзина без оптоварување(Р.П.М)

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Висина на кревање

(мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Димензии (мм)

Тежина(килограм)

HXTU-P4

1/3

0.25

1800

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ

16*1050

1050

5000

L1115×W840×H1480

70.5

HXTU-P6

3/4

0.56

1400

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

20*1050

1050

15000

L1115×W840×H1510

73.2

HXTU-P7

1.5

1.13

720

Трефолиј тип

12”*2 ЕЕЗ

25*1050

1050

25000

L1115×W840×H1550

83.7

HXTU-V4

1.7

1.3

3000

Трефолиј тип

8”*2 ЕЕЗ

16*1050

1050

5000

L1115×W840×H1420

71.9

HXTU-V6

4

3.0

3000

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

20*1050

1050

10000

L1115×W840×H1460

76.8

HXTU-V8

5.25

3.9

2500

Трефолиј тип

10”*2 ЕЕЗ

25*1050

1050

20000

L1115×W840×H1495

79.9


Контактирајте не