Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Воздушен мотор без масло

Дома » Производи » Воздушен мотор » Воздушен мотор без масло

  • https://hongxinairmotor.com/img/hxnl32-96.jpg
  • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/02/21/20190221141024_833.jpg
  • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/02/21/20190221141041_205.jpg
  • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/02/21/20190221141050_241.jpg
  • Сликички на воздушниот мотор без масло
  • Сликички на воздушниот мотор без масло
  • Сликички на воздушниот мотор без масло
  • Сликички на воздушниот мотор без масло

Воздушен мотор без масла NL32

Контактирајте неПреземи

Претходна : Ниеден

Следно : Воздушен мотор без масла NL42

Воздушните мотори без тркала користат експанзија на компримиран воздух за да ја претворат енергијата на притисок во механичка енергија. Имаат отпорност на корозија, цврста структура и сигурни перформанси. И тие не бараат периодична инспекција.  

 

Апликации  Може да работи во влажно, високи температури, висока прашина и друга работна околина со доказ. Покрај моето, дупчење карпи и вчитување, исто така беше  широко користен за бродови, металуршки, хемиски, хартија и други индустрии.

 

Карактеристики  Вприспособлива брзина,променлива насока,неелектрично искрење,кул трчање,компактен и пренослив,работат на сите позиции,флексибилност на монтирање

Преглед на перформанси 

 

Модел Податоци за работењето Максимален вртежен момент
Моќност Вртежен момент Брзина на ротирање Потрошувачка на воздух Брзина на ротирање Вртежен момент
КС kw Нм lb.in вртежи во минута м3/час cfm вртежи во минута Нм lb.in
HXNL32 0.42 0.31 1.5 13.5 2000 51 30 300 2.5 21
HXNL42 0.82 0.61 2.9 25.5 2000 70 41 500 5 44
HXNL52 2.5 1.86 8.9 78.75 2000 115 68 500 11.3 100

                          


Контактирајте не