Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Клипен воздушен мотор

Дома » Производи » Воздушен мотор » Клипен воздушен мотор

  • https://hongxinairmotor.com/img/piston-air-motor-dam7-14.jpg
  • Сликички на клипот воздушен мотор DAM7

Клипниот воздух мотор DAM7

Контактирајте неПреземи

Претходна : Клипниот воздух мотор DAM5&БРАНА6

Следно : Ниеден

Работна течност: Компресиран воздух.

 

Работен притисок: 6килограм / см2 (85 PSI)

 

Максимален работен притисок: 8килограм / см2 (115 PSI)

 

Работна околина (Без замрзнување): -10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=793815.667495 from this server. That’s all we know.

 

Континуирана работа: Вртежите во минута треба да бидат помали од 80% со максимална излезна брзина.

 

Препорачајте брзина: (0.2ï½ ž1) * максимална брзина на излез.

 

Подмачкајте масло: маст за подмачкување со големо оптоварување во внатрешноста на телото на моторот.

 

Под работа, филтер и подмачкувач потребно е да се постигне најдобра ефикасност и да се продолжи подолг живот.


Модел Степен на пренос Максимален излез   Тежина

Моќност

Вртежен момент

Брзина

Максимална брзина без оптоварување

Потрошувачка на воздух

Стоп за вртежен момент

Започнете вртежен момент

Основно

Тип

Тип на прирабница

Нога

Тип

HP

Нм

Вртежи во минута

Вртежи во минута

Л/мин

Нм

Нм

Килограм

Килограм

Килограм

 

 

 

БРАНА7

1:1 1.5 28 360

 

 

 

560

 

 

 

 

985 

54.1 44.7 / 20 23
Г1/5

 

 

Со редуктор на брзини

140 144 243 201   / /
Г1/10 280 72 486 402   / /
Г1/15 420 48 730 603   / /
Г1/20 560 36 973 894   / /
Г1/30 840 24 1460 1341   / /
Г1/40 1120 18 1947 1609   / /

Контактирајте не