Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Клипен воздушен мотор

Дома » Производи » Воздушен мотор » Клипен воздушен мотор

  • https://hongxinairmotor.com/img/piston-air-motor-dam5.jpg
  • Клипниот воздух мотор DAM5&Сликички на DAM6

Клипниот воздух мотор DAM5&БРАНА6

Контактирајте неПреземи

Работна течност: Компресиран воздух.

 

Работен притисок: 6килограм / см2 (85 PSI)

 

Максимален работен притисок: 8килограм / см2 (115 PSI)

 

Работна околина (Без замрзнување): -10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=793815.667495 from this server. That’s all we know.

 

Континуирана работа: Вртежите во минута треба да бидат помали од 80% со максимална излезна брзина.

 

Препорачајте брзина: (0.2~1) * максимална брзина на излез.

 

Подмачкајте масло: маст за подмачкување со големо оптоварување во внатрешноста на телото на моторот.

 

Под работа, филтер и подмачкувач потребно е да се постигне најдобра ефикасност и да се продолжи подолг живот.


Модел Степен на пренос Максимален излез   Тежина

Моќност

Вртежен момент

Брзина

Максимална брзина без оптоварување

Потрошувачка на воздух

Стоп за вртежен момент

Започнете вртежен момент

Основно

Тип

Тип на прирабница

Нога

Тип

HP

Нм

Вртежи во минута

Вртежи во минута

Л/мин

Нм

Нм

Килограм

Килограм

Килограм

БРАНА5

1:1

1/2

2.94

750

1500

397

5.88

4.71

4.9

5.47

6.6

Г1/5

Со редуктор на брзини

 

12.7

150

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.5

20.6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.5

(13.5)

10.0

(13.0)

Г1/10

26.5

75

53.0

14.2

Г1/15

39.2

50

79.4

61.8

Г1/20

53

37.5

1096

82.4

Г1/30

78.5

25

159

124

14.0

(17.0)

13.5

(16.5)

Г1/40

106

18.7

212

165

Г1/50

132

15

265

206

Г1/60

157

12.5

318

247

G1/80

203

9.3

402

314

Г1/100

250

7.5

490

392

20.5

(24.5)

20.0

(24.0)

G1/120

300

6.2

598

471

Г1/160

396

4.6

785

628

Г1/200

500

3.7

 

981

785

БРАНА6

1:1

3/4

4.4

700

1400

507

7.84

6.28

5.8

6.3

7.5


Контактирајте не