Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Клипнички воздушен крош

Дома » Производи » Воздушен винч » Клипнички воздушен крош

  • https://hongxinairmotor.com/img/piston-air-winch-15ton.jpg
  • Сликички на клипот за клип на воздух од 15 тони

Клип воздух Винч 15ton

Контактирајте неПреземи

Претходна : Клипен воздух Винч 4тон

Следно : Ниеден

Опис

Овој производ е применлив за подигнување и влечење тешки предмети во полето на бродот, морски платформи и инженерска област.

Главни технички карактеристики 

1. Рачно сопирање: Системот за сопирање се испорачува со рачна сопирачка и рачна сопирачка.

2. Лесно за работа: Контролниот вентил на винката е дизајниран заедно со воздушниот мотор; винцето има само една контролна рачка што ја контролира брзината и насоката на вртење на часовникот/спротивно од стрелките на часовникот во исто време.

3. Апарат за пневматска спојка: Со рачното притискање на вентилот може да се направи тапанот на винките и барабанот за сидро да работат одделно, или истовремено, или целосно да бидете во статус на исклучување.


 Технички параметар

Модел

Оценето повлекување

(KW)

Брзина на јаже

(м/мин)

Дијаметар на јаже

(мм)

Капацитет на јаже

(м)

Воздушен притисок

(MPa)

Контурна димензија

(мм)

Тежина

(килограм)

QJH150PACMB-25-150

150

6

25

150

0.69

2178*970*1168

2600

 


Контактирајте не