Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Воздушен мотор од не'рѓосувачки челик

Дома » Производи » Воздушен мотор » Воздушен мотор од не'рѓосувачки челик

  • https://hongxinairmotor.com/img/hx1am-vf-s-113.jpg
  • Минијатури на воздухот од не'рѓосувачки челик 1 аутВФ-С-113

Воздушен мотор од не'рѓосувачки челик 1 АВВФ-С-113

Контактирајте неПреземи

Воздушните мотори од не'рѓосувачки челик нудат ефикасни, сигурна работа и долг работен век. Тие можат да се користат во топлина, опасна или корозивна средина.

   

Апликации  Може да работи во влажно, високи температури, висока прашина и друга работна околина со доказ. Покрај моето, дупчење и вчитување карпи, исто така беше  широко користен за бродови, металуршки, хемиски, хартија и други индустрии.

 

Карактеристики  Променлива брзина,Променлива насока,Неелектрично искрење,Кул трчање,Компактен и пренослив,Работете на сите позиции,Флексибилност на монтирање.


Преглед на перформанси  

 

Модел

Податоци за работењето

Максимален вртежен момент

Моќност

Вртежен момент

Брзина на ротирање

Потрошувачка на воздух

Брзина на ротирање

Вртежен момент

КС

kW

Нм

lb.in

вртежи во минута

м³/ч

cfm

вртежи во минута

Нм

lb.in

HX1AM-V-S-113

0.45

0.33

0.31

2.75

10000

35.1

20.5

650

0.65

5.60

HX1AM-VF-S-113

0.45

0.33

0.31

2.75

10000

35.1

20.5

650

0.65

5.60

HX1AM-V-S-127

0.45

0.33

0.31

2.75

10000

35.1

20.5

650

0.65

5.60

HX4AM-NRV-251SS

1.70

1.30

4.1

36.00

3000

132.5

78

300

6.3

56.00

 


Контактирајте не