Лого на Елангкомпресор
Сите Категории

Мешалка на воздухот

Дома » Производи » Мешалка на воздухот

 • https://hongxinairmotor.com/img/ton-barrel-horizontal-plate-type-ibc-barrel-air-mixer-49.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927173955_742.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174012_484.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174027_674.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174049_717.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174103_907.jpg
 • https://hongxinairmotor.com/upfile/2019/09/27/20190927174119_445.jpg
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух
 • Сликички на тони Барел Хоризонтална плоча Тип IBC Барел Миксер за воздух

Тон Барел Хоризонтална чинија Тип IBC Барел воздух миксер

Контактирајте неПреземи

· Применливо за буриња IBC (Големина на барел на IBC: L1210*D1010*H1150mm), растворени, мешани, реагираа. Различни прилики за мешање како што е анти-седиментација.

· Преминете ја рамката на кофата ibc, заклучете ги завртките од двете страни, и вклучете го снабдувањето со воздух за мешање.Пристапно, безбеден и удобен.

· Ножот дизајниран со чадор лесно може да помине низ устијата на буре со дијаметар од 140мм. По завртувањето, сечилото се отвора за да се постигне ефект на мешање, а сечилото се затвора кога ќе се запре.

Главни карактеристики:
1. Пневматскиот миксер може да се регулира чекор по чекор.

2. Пневматскиот миксер може да се сврти во насока напред.

3. Работната средина на пневматскиот миксер не е под влијание на вибрациите, висока температура, електромагнетни, радијација, итн.

4. Пневматскиот мотор споен со пневматска мешалка има функција за заштита од преоптоварување и нема да работи дефект поради преоптоварување.

5.Пневматскиот миксер има голем почетен момент и може да се стартува директно со оптоварување. Почетокот и запирањето се брзи, и може да се стартува со оптоварување. Тоа нема да влијае на употребата на преоптоварени машини за горење како електрични миксери.

6. Пневматскиот миксер е лесен за ракување и одржување.

Апликација:
Пневматски мешалки главно се користат во индустрии со побарувања од експлозија, како што се нафтата, хемиски, paint, боја, обработка на дрво, храна, дневно хемиско и друго запаливо, експлозивни, прашина, тежок товар, влажни и други работни места.

Белешки:

Одржувањето и проверката на миксерот има големо влијание врз работниот век и перформансите. Со цел целосно да се изврши изведбата, мора да се користи чист и сув компримиран воздух. 'Рѓата и влагата во цевководи во компресорот за воздух мора да се филтрираат и отстранат пред употреба. Инсталирајте филтри или подобри тројки. Ве молиме, користете го под опсегот на воздушен притисок од 5-8 кг / см2. Ако високиот притисок го надминува овој опсег на притисок, тоа ќе предизвика дефект. Ако притисокот е недоволен, претставата нема да може да се изврши. Со цел да се задржат стабилни перформанси, мора да се снабдува пневматски. Масло за алати, недоволно снабдување со масло ќе предизвика загревање на алатот, предизвикувајќи абење, недоволна моќност, деградација на перформансите, итн., во голема мера влијае на животот на алатката.

 


Податоци за работењето

 

Модел

Стапка на монитор

(HP)

Моќност

(kW)

Брзина без оптоварување(Р.П.М)

Стандард за сечила

Дијаметар на мешање на вратило (мм)

Применлив вискозитет

(CPS)

Димензии (мм)

Тежина

(килограм)

Капацитет на мешање

Големина на барел на IBC(мм)

HXIBC-P6

3/4

0.56

1400

Трефолија превиткува

16"×2 Компјутер

20×1000

15000

L1160×W400×H340

34.7

1000Л

L1210×Б1010×H1150

HXIBC-P7

1.5

1.13

720

Трефолија превиткува

16"×2 Компјутер

20×1000

25000

L1115×W840×H385

45.2

HXIBC-V6

4

3

3000

Трефолија превиткува

16"×2 Компјутер

20×1000

10000

L1115×W840×H300

38.3

HXIBC-V8

5.25

3.9

2500

Трефолија превиткува

16"×2 Компјутер

20×1000

20000

L1115×W840×H330

41.4


Контактирајте не