Elangcompressor Logo
Të gjitha kategoritë

Piston Air Motor

Shtëpia » Produkte » Air Motor » Piston Air Motor

  • https://hongxinairmotor.com/img/piston-air-motor-dam1-15.jpg
  • Motor ajri piston DAM1&Miniaturat e DAM2

Motor ajri piston DAM1&DAM2

Na kontakto.Shkarko

I mëparshëm : Asnjë

Në vazhdim : Motor me ajër pistoni DAM3&DAM4

Lëngu i punës: Ajri i kompresuar.

 

Presioni i punës: 6kg / cm2 (85 PSI)

 

Presioni maksimal i punës: 8kg / cm2 (115 PSI)

 

Mjedisi i punës (Pa ngrirje): -10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=793815.667495 from this server. That’s all we know.

 

Punë e vazhdueshme: Rpm duhet të jetë më e ulët se 80% të shpejtësisë maksimale të daljes.

 

Rekomandoni shpejtësinë: (0.21) * shpejtësia maksimale e daljes.

 

Vajosni vajin: yndyrat vajosëse me ngarkesë të lartë brenda trupit të motorit.

 

Nën operacion, filtri dhe lubrifikues është e nevojshme për të arritur efikasitetin më të mirë dhe për të zgjatur jetë më të gjatë.


Model Raporti i Ingranazhave Prodhimi maksimal   Pesha

 Fuqia

 Torque

 Shpejtësia

 Shpejtësia maksimale pa ngarkesë

 Ajri  Konsumi

 Stop çift rrotullues

 Filloni Çift rrotulluesin

 Bazë

Lloji

 Lloji i fllanxhës

 Këmbë

Lloji

 HP

 Nm

 RPM

 RPM

 L / min

 Nm

 Nm

 Kg

 Kg

 Kg

 DAM1

 1:1

 1/8

 0.637

 1100

 2200

 202

 1.18

 0.686

 1.6

 1.84

 2.1

 G1 / 5

 Me zvogëlues ingranazhesh

2.84

 220

 

 

 

 

 4.90

 2.94

 

 4.0

 3.5

 G1 / 10

 5.69

 110

 9.81

 5.88

 

 G1 / 15

 8.53

 73.3

 15.7

 8.83

 

 G1 / 20

 11.5

 55

 20.6

 11.8

 2.7

 DAM2

 1:1

 1/6

 0.84

 1100

 2000

 211

 1.7

 1.0

 2.1

 2.3

 2.58


Na kontaktoni